Město Prostějov

Město Prostějov a jeho okolí je ideálním místem pro cykloturistiku. Prostějovem navíc prochází i mezinárodní cyklotrasa „Jantarová stezka“. K aktivnímu odpočinku i relaxaci slouží Kolářovy sady, Smetanovy sady, lesopark Hloučela, víceúčelová sportovní hala, celá řada tenisových areálů, bowlingová herna, hala pro squash, městské lázně, dvě horolezecké stěny a sportovní areály u škol, které jsou volně přístupné široké veřejnosti. Rovněž zde najdete aquapark a oblíbené městské koupaliště.
Zde můžte najít mapu cyklistických stezek

Koupaliště Vrahovice

Velký plavecký bazén včetně relaxační části a brouzdaliště má rozměry 50,2 × 20,0 metrů a hloubku od 1,5 do 1,6 metru. Vodní plocha dosahuje 1084 m2, objem vody 1261 m3. Plavecká část má pět drah se startovacími bloky a podvodními vodicími pásy, vedle nich volný prostor pro zábavu a rekreační plavání.

Relaxační bazén 5 × 7 metrů se vstupem pro invalidní občany je dostupný i  průplavem z plaveckého bazénu pod lávkou.  V relaxační části bazénu jsou vzduchové masážní lavice a lehátka.

Dětský dvojúrovňový bazén o velikosti 7 × 10,5 metru s atrakcemi. K dispozici je mimoúrovňový skluz, skluzavka slůně, stříkající atrakce, vodní ježek, vodní zvonek a chrliče.

Naučná stezka a biokoridor Hloučela

Naučná stezka podél říčky Hloučely začíná u mostu na Olomoucké ulici. Je na červené turistické značce od Hl. nádraží v Prostějově, směrem k Plumlovské přehradě a na Jantarové cyklostezce. Jedná se o nejvýznamnější rekreační zelený pás města Prostějova. Naučná stezka v biokoridoru říčky Hloučely, mapuje historii význačné příměstské odpočinkové lokality města Prostějova, zdejší flóru a faunu. Stezka je dlouhá asi 4 km a obsahuje 11 informačních tabulí. Vznikla v roce 2007 díky podpoře města a sdružení ČSOP Iris Prostějov.

Biokoridor se táhne na severní straně města Prostějova od Plumlovské přehrady až k severovýchodní průmyslové části. Říčka Hloučela je dnes pstruhovým pásmem s výskytem pstruha, lipana, raků, střevlí, hrouzků, ale i ledňáčka. Původně však byla voda do osmdesátých let mimopstruhová. Západní část je tvořena převážně původními zbytky lužního lesa, střední část je částečně z prvorepublikové výsadby a východní část tvoří Wolfovy sady.

Rodný dům básníka J.Wolkera

Rodný dům básníka Jiřího Wolkera, se nachází na náměstí v Prostějově. Busta nad vchodem připomíná jeho mladý věk – léta 1900 až 1924, kdy zemřel na tuberkulózu. S jeho dílem se můžou lidé seznámit v místním muzeu, kde má stálou expozici. Busta je dílem Jana Tesaře a Antonína Navrátila z roku 1959.

Zámek Prostějov

Zámek je součástí historického jádra Prostějova. Najdete jej při západním okraji Smetanových sadů. Dnes je využívám jako archiv a asi jsou zde i byty. Zámek je jednopatrový, čtyřkřídlý s nevelkým obdélníkovým nádvořím. „ Nádvoří“ je volně přístupné. Při návštěvě zámku určitě nepřehlédnete vstupní portál, patří mezi nejkrásnější na Moravě.

Hrad Bouzov

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky. Nachází se 40min. autem od našeho ubytování.

Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumlovská přehrada. Pořádá řadu akcí – prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum. Zámek a přehrada Plumlov se nachází 15 min autem od našeho ubytování.

ZOO Olomouc – Svatý kopeček

ZOO v současnosti chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. Do roku 2015 zde vznikne nové safari. Zoo je od ubytování vzdálené 30 min. autem.

Čechy pod Kosířem, Zámek a Muzeum historických kočárů

Oranžérie zámku v Čechách pod Kosířem je opět jako nová a opravami prošla i část jižního křídla památky. Oranžerii zbývá ještě vybavit nábytkem a od příští turistické sezóny zde bude fungovat kavárna s občerstvením. Prostředí kavárny v zámeckém skleníku by měly doplnit i výstavy umění a přes zimu zde najdou útočiště, stejně jako kdysi, rostliny zdobící prostory zámku.
Největší muzeum historických kočárů v České republice se detailně věnuje historii kočárů, jejich doplňkům a restaurování. Ve sbírkách najdete kočár arcibiskupský, smuteční ale také galerii dokumentů, tiskovin a plánů.

Přírodní park Velký Kosíř – rozhledna

Velký Kosíř (442 m n. m.) ležící zhruba 9 km severozápadně od Prostějova, jeho vrcholová část náleží ke katastru obce Slatinky. Jméno kopce prý pochází z protáhlého tvaru, který připomíná kosu. Pro svou nápadnou polohu v rovinaté hanácké krajině bývá humorně nazýván „Hanácký Mont Blank. Na vrcholu kopce je mohyla na památku Františka Palackého. Přes kopec a okolní obce vede naučná stezka. Na západním úpatí Kosíře je památník čtyř letců, kteří zde zahynuli při havárii vrtulníku v roce 1998. Zalesněný kopec s nejbližším okolím se v r. 2000 stal přírodním parkem. V dnešní době probíhá výstavba rozhledny na vrcholu Kosíře. Přírodní park je vzdálen cca 15 min autem od našeho ubytování.